Tuloksia

Vuosi 2015

Hieno vuosi jälleen Ruokorapseen koirilla takana! 
Tästä tunnustuksena Golden Ringin vuoden 2015 Aktiivikasvattaja kisan jaettu 2.sija!

Aktiivikasvattaja luokassa pisteitä oli mahdollista kerätä eri harrastuslajeista (yhdelle koiralle max 3 lajia/pistettä) ja pevisa-kuvaus prosenteista. Kiitos kasvattieni omistajille hyvästä kuvausprosentista! Pevisakuvista hyötyvät koirat yksilötasolla mutta vielä merkittäväpi hyöty niistä on koko rodulle kun pyritään jalostamaan terveempiä koiria. Hienoa, että rotuyhdistys antaa tunnustusta kasvattajille tässä joskus vaikealtakin tuntuvan asian eteenpäin viemisessä.

Ruokorapseen koirat keräsivät pisteitä yhteensä 7:stä eri lajista!
NOME, MEJÄ, TOKO, RALLY-TOKO, VEPE, AGILITY ja näyttelyt
Lisäksi täytyy mainita, että Ruokorapselaisista löytyy myös lukukoira ja kaverikoira, vaikka nämä eivät virallista pistesaldoa kartuttaneetkaan.

Koirakohtaiset pisteet alla.

Lisäpisteet 7 (nome, toko, rallytoko, agility, vepe, näyttely, mejä)

Pevisa 
Lonkat 73% -> 2p. 
Kyynäret 73% -> 2p. 
Silmät 17/30 57% -> 1p.

Pisteet yhteensä: 33 pistettä

Iso ja nöyrä kiitos kasvattieni omistajille!

 Kaikki GR:n VUODEN KOIRA tulokset löytyvät täältä:
http://www.goldenring.fi/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=112&Itemid=398

RUOKORAPSEEN CHICORY  

NOU, Oulu, 16.6.2015 / 1 
Ryhmänäyttely 31.1.2015, Raahe / JUN ERI -> 2p.
FI JVA RUOKORAPSEEN BONO  MEJÄ, Siikajoki, 10.6.2015 / VOI 1 
Ryhmänäyttely 31.1.2015, Raahe / SA -> 2p.
RUOKORAPSEEN BRUNO MARS  VEPE, Kontiolahti, 23.8.2015 / AVO 3 
Ryhmänäyttely 17.1.2015, Ilomantsi / ERI -> 2p.
RUOKORAPSEEN BEYONCE  NOU, Oulu, 16.6.2015 / 1 -> 1p.
RUOKORAPSEEN BJÖRK TOKO, Kaarina, 16.6.2015 / VOI 1 
Kaikkien rotujen näyttely 16.5.2015, Rauma / SA -> 2p.
RUOKORAPSEEN BRIANNA Ryhmänäyttely 31.1.2015, Raahe / EH -> 1p.
RUOKORAPSEEN AUKUSTI  NOME-B (piirimestaruuskoe), Liminka, 26.9.2015 / VOI 3 
TOKO, Oulu, 9.6.2015 / VOI 1 
Ryhmänäyttely 31.1.2015, Raahe / EH -> 3p.
RUOKORAPSEEN AUNI RT, Kannus, 18.10.2015 / VOIHYV -> 1p.
RUOKORAPSEEN AUREA  NOWT, Tervola, 13.6.2015 / AVO 3 -> 1p.
RUOKORAPSEEN AURI  NOME-B, Leppävirta, 16.8.2015 / VOI 2 -> 1p.
RUOKORAPSEEN AURIINA  AGI, Janakkala, 26.9.2015 / MAXI-3 E 
TOKO, Ylöjärvi, 7.5.2015 / AVO 1 -> 2p.
FI KVA FI TVA RUOKORAPSEEN AURORA NOME-B, Haapavesi, 26.7.2015 / VOI 1 
TOKO, Oulu, 2.7.2015 / EVL 2 
Erikoisnäyttely 10.7.2015, Raahe / EH -> 3p.
   

Vuosi 2014

FI KVA Goldgingers Red Hot Pepper
om. Miia Valkama
NOME-B VOI 3 Liminka 31.8.2014
NOME-B VOI 2 Kemi 16.8.2014
NOME-B VOI 3 RUOTSI 19.7.2014
NOME-B VOI 2 Närpiö 25.5.2014

MEJÄ VOI 3 Hailuoto 27.7.2014

TOKO EVL 1 262,00 Oulu 29.5.2014
TOKO EVL 2 232 Oulu 3.6.2014
TOKO EVL 3 221,00 Oulu 17.6.2014
TOKO EVL 1 262,5 Oulu 2.8.2014
Ruokorapseen Aurea
om. Miia Valkama


NOWT AVO2 Oulu 17.5.2014
NOME AVO 2 Kajaani 3.8.2014

TOKO AVO1 185,00 Oulu 29.5.2014
FI TVA Ruokorapseen Aurora
om. Teija Hemmilä
NOME-B VOI 1 Kemi 16.8.2014
NOME-B VOI 1 Haapavesi 27.7.2014
NOME-B VOI 2 RUOTSI 19.7.2014

NMK 1 Lumijoki 3.9.2014

NOWT VOI1 Jyväskylä 1.5.2014

TOKO EVL 2 242,00 Tammela 9.7.2014
TOKO EVL1 267,00 Kempele 29.3.2014
TOKO EVL2 224,00 Tornio 18.1.2014

MEJÄ AVO 1 47p Muhos 29.6.2014

KV-näyttely KÄY ERI KÄK 2 SA Oulu 18.5.2014

LTE  170p Kiiminki 4.8.2014
Ruokorapseen Auriina
om. Markku Pajulahti

TOKO AVO1 162,50 27.5.2014 Lempäälä

AGI Hyppy maxi-1E LUVA 1. -2,66 Valkeakoski 24.5.2014
AGI Perus maxi-1E 4. 5,00 Valkeakoski 24.5.2014
AGI Perus maxi-1 EH 14. 10,00 Lempäälä 13.4.2014
AGI Perus maxi LUVA 3. 0 Lempäälä 27.9.2014
AGI perus maxi 5. 5 Lempäälä 27.9.2014
AGI hyppy maxi 2. 0 Lempäälä 27.9.2014
Ruokorapseen Auni
om. Mira Elfving

Rallytoko AVO 1 18.8.2014 -> RTK 2
Rallytoko AVO1 88 Oulu 1.6.2014
Rallytoko AVO1 81 Kalajoki 1.5.2014

Ruokorapseen Aukusti
om. Sari Keränen
NOME-B VOI 3 Liminka 30.8.2014
NOME-B AVO 1 Kemi 16.8.2014
NOME-B AVO3 Tornio 6.7.2014
NOME-B AVO 1 Muhos 1.6.2014

NOWT AVO2 Jyväskylä 1.5.2014

TOKO VOI 2 246,5 Oulu 13.9.2014 ->joukkue PM kultaa!
TOKO VOI2 226,5 Oulu 3.6.2014
TOKO VOI3 210,0 29.5.2014

Ruokorapseen Auri
om. Riikka Niiranen ja Ville-Pekka Nenonen
NOME-B VOI 2 -> kokeen paras kultainennoutaja Pieksämäki 28.9.2014
 NOME-B VOI 2 Alavus 31.8.2014
FI JVA Ruokorapseen Bono
om. Hanna Niskanen
MEJÄ VOI 1 31.8.2014 -> Piirinmestaruuden 3.sija!!!
MEJÄ VOI 1 24.8.2014 -> GR:n mejämestaruus 2.sija!!!
MEJÄ VOI 1 25.7.2014
MEJÄ VOI 1 50p Muhos 29.6.2014
MEJÄ VOI 1 48p Raahe 21.5.2014 > FI JVA
MEJÄ VOI 1 45p Raahe 14.5.2014
MEJÄ VOI 1 47p Jyväskylä 11.5.2014

LTE 78 Raahe 24.5.2014

Ryhmänäyttely KÄY EH KÄK1 Raahe 3.5.2014

Ruokorapseen Björk
om. Sari Myllyviita c/o Marjo Karhunsaari

NOME-B ALO 3 Pomarkku 5.10.2014

KR näyttely KÄY EH KÄK2 Pöytyä 14.6.2014
Ryhmänäyttely KÄY EH KÄK 3 Turku 31.5.2014

Ruokorapseen Beyonce
om. Niina Hautala
KV-näyttely NUO EH Kajaani 11.1.2014


Ruokorapseen Bruno Mars
om. Johanna ja Tommi Kauhanen
NOU NOU1 Pieksämäki 24.5.2014

VEPE SOVE 100/100 Kontiolahti 26.7.2014

KV näyttely AVO ERI Joensuu 17.5.2014
Ryhmänäyttely AVO ERI AVK1 PU2 SERT Polvijärvi 6.4.2014
Ryhmänäyttely NUO ERI NUK1 Joensuu 2.2.2014

Ruokorapseen Brianna
om. Suvi Matilainen ja Tolonen Juho
RN KÄY EH Kiiminki 3.8.2014
Ruokorapseen Cassia
om. Suvi Matilainen ja Tolonen Juho
NOU NOU1 Rovaniemi 10.8.2014

RN KÄY EH Kiiminki 3.8.2014
   
 

Vuosi 2013

FI TVA Ruokorapseen Aurora
om. Teija Hemmilä












NOME-B VOI3 Tornio 22.9.2013
NOME-B VOI2 Kajaani 3.8.2013
NOME-B VOI2 Tornio 7.7.2013
NOME-B AVO1 Hailuoto 29.6.2013
NOME-B AVO1 Rovaniemi 15.6.2013

TOKO EVL1 276,50 Tornio 23.11.2013
TOKO EVL2 234,00 Oulu 12.10.2013
TOKO EVL1 TK4 288,00 Oulu 18.6.2013 -> FI TVA
TOKO EVL1 291,50 Oulu 13.6.2013
TOKO EVL2 225,00 Tornio 5.5.2013
TOKO EVL2 234,00 Oulu 20.4.2013
TOKO EVL1 272,00 Kempele 23.3.2013

Ryhmänäyttely KÄY-ERI KÄK2 SA Raahe 9.5.2013

Ruokorapseen Auri
om. Riikka Niiranen ja Ville-Pekka Nenonen
NOME-B AVO1 Alavus 31.8.2013
NOME-B AVO2 Liperi 17.8.2013
NOME-B AVO1 Kajaani 4.8.2013
NOME-B AVO3 Leppävirta 6.7.2013
NOME-B AVO2 Siilinjärvi 8.6.2013

Ruokorapseen Aurea
om. Miia Valkama
NOME-B AVO2 Pudasjärvi 17.8.2013
NOME-B AVO2 Hailuoto 29.6.2013

Ruokorapseen Aukusti
om. Sari Keränen


NOME-B ALO1 Liminka 31.8.2013
NOME-B ALO2 Pudasjärvi 18.8.2013
NOME-B ALO2 Oulu 4.8.2013
NOME-B ALO2 Hailuoto 29.6.2013

TOKO VOI2 226,50p. Oulu 30.7.2013

Ryhmänäyttely KÄY-H Pello 27.4.2013

Ruokorapseen Auriina
om. Markku Pajulahti
TOKO ALO1 186,00p. Lempäälä 17.9.2013


Ruokorapseen Beyonce
om. kasv. c/o Niina ja Olli Hautala
Kansainvälinen näyttely JUN-EH JUK3 Ylivieska 20.7.2013


Ruokorapseen Brianna
om. Suvi Matilainen
NOU NOU1 Pudasjärvi 17.8.2013


Ruokorapseen Björk
om. Sari Myllyviita c/o Marjo Karhunsaari


NOU NOU1 Salo 17.8.2013

Ryhmänäyttely KÄY-EH KÄK3 Kangasala 6.12.2013
Ryhmänäyttely KÄY-ERI KÄK1 PN2 SA, SERT Hämeenlinna 6.10.2013
Erikoisnäyttely KÄY-ERI KÄK3 SA Lahti 8.9.2013
Kaikkien rotujen näyttely JUN-EH JUK3 Turku 3.8.2013
Kaikkien rotujen näyttely JUN-ERI JUK2 Rauma 25.5.2013
Kaikkien rotujen näyttely JUN-ERI JUK2 Mynämäki 18.5.2013
Ryhmänäyttely JUN-EH Eura 9.3.2013

TOKO ALO1 172,00 Turku 1.9.2013

Ruokorapseen Bono
om. Hanna Niskanen


NOU NOU1 Oulu 8.6.2013

MEJÄ VOI2 35 Raahe 25.8.2013
MEJÄ AVO1 48 Raahe 7.8.2013
MEJÄ AVO1 48 Hailuoto 21.7.2013

Ryhmänäyttely KÄY-H Raahe 10.8.2013
Ryhmänäyttely JUN-ERI JUK4 Raahe 2.2.2013

Ruokorapseen Bruno Mars
om. Johanna ja Tommi Kauhanen

Kansainvälinen näyttely JUN-ERI Joensuu 11.8.2013
Kansainvälinen näyttely JUN-ERI Joensuu 10.8.2013
Erikoisnäyttely JUN-ERI Tammela 6.7.2013
Kansainvälinen näyttely JUN-EH Kuopio 25.5.2013
Ryhmänäyttely JUN-EH JUK1 Tohmajärvi 5.5.2013
Ryhmänäyttely JUN-ERI JUK1 Liperi 7.4.2013